שלום לכולם

ההדמיה למסעדת בוצעה עבור תחרות לביצוע הדמיות בויראי לסקצ'אפ וריינו, שהופקה ע"י כאוס גרופ וויראי ישראל.

זהו כבוד גדול בשבילי להיבחר למקום הראשון ותודה לבוחרים ובהוקרה רבה למארגני התחרות: אדריכל משה שמש – נציג V-Ray Israel, עודד אראל – CG-lion , רוסקו רוסקובChaos Group.

בחרתי לבצע את ההדמיה לחלל זה מתוך בחינה של מספר אפשרויות שעלו בדעתי, חיפשתי חלל פנים מעניין, מאתגר ולא שגרתי, עד שנתקלתי ב Twister Restaurant by Sergey Makhno & Vasiliy Butenko ששידרה פשטות מצד אחד ועניין מצד שני.

אני שמח לשתף ולחלוק את השיטות והכלים לביצוע ההדמיה.

מידול

התחלתי בשרטוט גולמי של קווי התוכנית על גבי תמונת התוכנית וייבוא השרטוט לאוטוקאד. לאחר מכן נבנו האלמנטים המרכזיים. הסצנה נבנתה בשיטה מאוד פשוטה: המעקה הגלי, גופי התאורה התלויים והכורסא נבנו ע"י Follow Me, כיסי התקרה נוצרו ע"י פעולות חיתוך גופים.

להלן תמונות מסך מתהליך הבניה והסצנה הסופית לאחר הבניה:

תאורה

בסידור תאורות אני בדרך-כלל מתחיל בהגדרת כניסת התאורה הטבעית ולאחר מכן בתאורות המלאכותיות. התאורה הטבעית כאן היא ברירת המחדל – V-Ray SUN עם Turbidity = 2.0 , וכמובן V-Ray Rectangle Light בחלונות על מצב Portal.

בגופי תאורה תלויים הצבתי גופי V-Ray מסוג IES בתוך כל אחד. בהיקף כל כיס בתקרה ישנה מסגרת V-Ray Light צהבהבה ותוספת V-Ray Rectangle Light ליצירת האפקט הנכון.

חומרים

החומרים בסצנה גם פשוטים ולא מורכבים, לכולם יש רמה מסויימת של Fresnel Reflection וכן Reflect Glossiness, כמו לרוב החומרים במציאות. להלן לכידות מסך של כל החומרים והגדרותיהם:

הגדרות ומצלמה

ההגדרות לרינדור הסופי רגילות, על בסיס פרמטרים לאיכות סופית. במצלמה הוגדר Shutter Speed = 25 מאחר ומדובר על חלל "חצי" מואר מבחינתי, וכן ביטול אפקט כהות בקצוות ה-Viggnetting.

setup

פוסט פרודקשן

גם בעבודת הפוטושופ לא השתמשתי בכלים מיוחדים, פילטרים או סקריפטים. בוצעו תיקוני קונטראסט, הכהייה והארה של אזורים על-ידי שימוש במסיכות, תיקוני רוויה וצבע לאזורים אחרים. עבור גופי התאורה התלויים מיקמתי Lens Flare פשוט שמצאתי בגוגל, תוכלו להשתמש בו גם ולהוריד מהקישור הבא:

http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2013/296/a/3/lens_flare_psdbox_by_randyelitz-d6ri742.jpg

ps

אני מקווה שנהנתם ושתמצאו את המידע רלוונטי עבורכם. אני רוצה שוב להודות לויראי ישראל על ההזדמנות לשתף בתהליך שלי לביצוע ההדמיה

גיא בן דור סטודיו ליליקה